Három fiatal szervező munkájának eredményeként 1920 elején megalakult a település ma is működő legrégebbi egyesülete, a Büki Testedzők Köre. Az évfordulóról egész napos programmal emlékeztek meg október 3-án, a Szent Mihály Napi Civil Forgatag keretében.
A hagyományos lecsófőző verseny mellett sorversenyekre is sor került a nyárias időben. A Büki MSK előtti füves területen vagy a sportcsarnokban versenyekkel és bemutatókkal a szakosztályok tagjai közönség elé léptek. Az Atriumban fotókiállítás mutatta be a százéves egyesület sportolóit, vezetőit.
Késő délután került sor az ünnepi megemlékezésre. Az egyesület tagjait és a meghívott vendégeket Tóth Tamás, a művelődési és sportintézmény vezetője köszöntötte. Dr. Németh Sándor polgármester méltatta az egyesület munkáját, kiemelte a település életében betöltött szerepét. Marton Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés alelnöke is értékelte a büki sportéletet. Majd átadta a közgyűlés elismerő oklevelét az egyesületnek, Galamb Orsolyának, a sportkör elnökének pedig a részére adományozott megyei kitüntetést. Ehhez csatlakozott polgármester úr az önkormányzati elismeréssel.
A sportkör elnöke megköszönte az elismeréseket, és bejelentette, hogy az egyesület száz évéről könyv is készült az évfordulóra. Farkas Csaba, a Szülőföld Könyvkiadó vezetője bemutatta a kiadót. Horváth Vilmos, a kötet szerkesztője beszélt a könyv születéséről. Ismertette a mű felépítését, megköszönte a szerzők és segítők munkáját. Majd a sportkör elnöke számos elismerést és egy-egy könyvet is átadott a sportolóknak és vezetőiknek, s azoknak a személyeknek is, akik az elmúlt években sokat tettek a Büki Testedzők Köréért.
A rendezvény vacsorával és a jubileumi torta elfogyasztásával folytatódott. A záró műsorban színpadra lépett a Gargantua zenekar, az Ocho Macho koncertjét viszont megakadályozta a hirtelen jött eső.
Az egyesület történetét következő számunkban röviden összefoglaljuk.