A hársfákkal szegélyezett stációsoron sétálva a Boldogasszony-kápolnához érkezünk.
A régi Boldogasszony templom helyén 1869-ben építette Jankovich Gyula földesúr neogótikus stílusban Nagyboldogasszony tiszteletére.
Az oltárszekrény mögötti magasabb gótikus fülkéből Boldogságos Szűz anya kegyszobra tekint a hívőkre. A kápolna a Mária-útnak is része.
A kápolna mellett a völgyben festői, gyönyörű környezetben terül el a Boldogasszony-tó, várja az idelátogató horgászokat, vagy csak akár a természetet kedvelőket. A Boldogaszony-tavat a Boldogasszony patak felduzzasztásával hozták létre 2001-ben.
A kápolna és a tó közötti területen található a Csepregi „Újszülöttek erdeje".
Az Országfásítási Program részeként Vas vármegyében is minden megszületett gyermek után 10 db őshonos fát ültet az állami erdőgazdaság.
Csepregen is ősszel kocsánytalan tölgymakkot vetettek, majd tavasszal további őshonos fajok kerülhetnek az „Újszülöttek erdőjébe".
Sok időnek kell eltelni ahhoz, hogy a mai újszülöttek felnőjenek és a most elültetett magokból erdő sarjadjon és fái között sétálhassunk.
Aki ide kisétál nemcsak szép hanem kultikus környezet is várja.
Hiszen itt egymás után sorakozik harmonikus egységben a kápolnában álló, az anyaságot jelképező Szűzanya szobor, karján az Isteni gyermekséget jelképező Kisjézus.
A kápolna melletti erdő telepítése az emberi újszülötteket jelenti, a völgyben pedig az Éltető víz őrzi a jövőbe vetett hitünket.