zajlottak a ráhangoló, a helyiek, környékbeliek és fürdővendégek szórakozási igényeit kielégítő programok. Eredics Béla és művésztársai a Csepregi Vegyeskar Egyesület tagjainak bevonásával Petőfi Sándor-Kacsóh Pongrác: János Vitéz c. daljátékát adták elő modern feldolgozásban, óriási sikerrel. Másnap és hétfőn az ifjúság szórakozhatott önfeledten. Vasárnap a „Felszállott a páva" tv-műsor döntősei: Kubinyi Júlia, népdalénekes és a Rába Néptáncegyüttes, a verseny szólótáncos győztese: Berecz István, valamint a következő sorozat vasi résztvevője, a NYME-SEK Szökős Táncegyüttese varázsolta el a népzene és -tánc kedvelőit. Kedden délelőtt gyermekprogramok várták a legkisebbeket.
Államalapító királyunk napján, a hagyományoknak megfelelően, idén is ünnepélyes képviselő-testületi ülést tartott Bük Város Önkormányzata. Ünnepi beszéd helyett Császár Angéla színművész (Jászai Mari-díjas és Érdemes művész) magyar írók és költők (Gyurkovits Tibor, Nyírő József, Csoóri Sándor, Nagy Gáspár, Vörösmarty Mihály, stb.) műveiből idézve műsort varázsolt a résztvevőknek. A gyönyörű előadásban első királyunk mellett, hallhattunk a búzáról és a malmokról is, de leginkább a magyarságról, széthúzásról és hazaszeretetről. A művészi élményt tovább fokozva, Kristály Ágnes, a Népművészet Ifjú Mestere énekelte el az Ó Szent István dicsértessél kezdetű népdalt.
Bük Város Ifjúsági Kitüntető Oklevelét Csonka Klaudia birkózónak adományozta a testület. Az ifjú tehetség súlycsoportjában idén diákolimpiai és magyar bajnokságot nyert. Az új kenyeret a katolikus és az evangélikus egyház lelkészei áldották meg.
Este a Honfoglalás c. rockoperát láthatta a népes közönség a Sziget Színház előadásában. Az „István, a király"-nál történelmileg és zeneileg is gyengébb mű előadását kisebb technikai problémák zavarták. Bár a nézők megtapsolták az egyes számokat és az egész produkciót is, sokan csalódottan távoztak, nem csak azért, mert a rossz időjárás miatt elmaradt a tűzijáték.
Csepregen is gyermekversenyekkel, játszóházzal és terménybemutató kiállítással kezdődtek az ünnepi rendezvények. A városi megemlékezésen Básthy Tamás, a választókerület országgyűlési képviselője beszédében röviden összegezte Géza fejedelem és Szent István állam- és egyházszervezési érdemeit. Megállapította, hogy a megyerendszer ma is életképes. Első királyunk Szent Imre herceghez írt intelmeitől eljutott a hazánkban ma is szükséges nemzeti összefogásig.
A rendezvényen került sor a „Csepreg Város Kultúrájáért" egyéni és közösségi díj átadására. Az egyéni kitüntetést Horváth János, a Csepregi Vegyeskar Egyesület alapító elnöke és a Farkas Sándor Egyletnek is aktív tagja vehette át. A kitüntetett a szervező munka, a rendszeres próbák és szereplések mellett részt vett a Szentkirályi kopjafa kifaragásában és felújításában is. A vegyeskar meglepetés produkcióval is gratulált elnökének. Ugyancsak „Csepreg Város Kultúrájáért" díjat kapott a 131 éve működő Csepregi Önkéntes Tűzoltó Egyesület. Fő tevékenységük mellett kezdettől jelentős szerepet játszanak Csepreg közösségi életében is. Hozzájuk fűződik a szüreti felvonulás hagyományának felelevenítése, ifjúsági klub és táborok működtetése, a helyi civil szervezetek összefogása. Az új kenyeret Finta József plébános szentelte meg.
Az ünnepségen közreműködött Csepreg Város Fúvószenekara, az azt követő műsorban pedig más együttesek is bemutatkoztak. Színpadra léptek a különböző korosztályú mazsorett csoportok, a Tarub és a Lunah hastánc, továbbá a Zumba Lady együttes is. A rendezvényt Vékony Geraszimov szalonzenéje zárta.