Közülük az egyik, a Bognár Ignác u. 1. udvaron levő, a jegyző úr házára zuhant, és okozott károkat. A másik, az Ágh családé a Mátyás u. 1-ben, a kerítésre dőlt. A harmadikat sokan látták, mivel a Széchenyi téren, a Szedenik-villa előtt borult ki. Az önkormányzati hivatal tetőzetén a bádogot két helyen is felszabta a viharos szél. Több családnál a garázs, vagy a melléképület, néhol a lakóház tetőszerkezetét rongálta meg.
Az egyik csepregi erdésztől értesültünk arról, hogy az erdőkben is károkat okozott a vihar. Mind a már holt, mind a még élő fák közül is sok kidőlt az erős szélben. A száraz fák könnyen kiborulnak, mert nem csak a kéreg hullik le róluk, de a gyökérzetük is elrothad. Hiába nagy a lombozat az erdőben tavasz közepétől az ősz közepéig, a nagyobb szelek az elszáradt fák közül még ebben az időszakban is sokat kiborítanak. Most pedig, hogy még nincs lomb a fákon, még többet. Ezért olyan erdőrészen, ahol sok elszáradt fa áll, nagy szél idején ne sétáljunk, ne gombázzunk, mert bármikor váratlanul ránk dőlhet egy elkorhadt fa.
A még élő, egyedül vagy kisebb csoportban álló fáknál más a helyzet. Az ő gyökérzetük erősen tartja a növényt, a 70-80 kilométer/órás szeleket minden probléma nélkül elviselik, csak az elszáradt gallyak hullnak le róluk. Viszont a 90-100 kilométer/órás vagy még nagyobb széllökésekhez ezek sincsenek hozzászokva. A gyökérzet jól tartja őket, de a lombozatba belekapó szél keresztbe törheti e fákat. Ha a talaj nagyon nedves, - ilyen volt a március 14-15-i szélvihar idején is, - akkor viszont a gyökérzet nem tudja megtartani, s kiborul a fa. A természetkedvelők ragaszkodnak a sok zöld növényhez, és nem tetszik nekik az, hogy Csepregen a tulajdonosok sok örökzöldet kivágtak a vihar után. Viszont a gazda felel azért, ha a következő viharban valakire, esetleg egy személykocsira, vagy a szomszéd házra rádől a fenyőfája. Az emberélet védelme és a váratlan károk elkerülése fontosabb, mint a természeti szépségek megőrzése. Ezért azokat a fákat, melyek kicsit megdőltek a viharban, vagy az északi oldalon levő gyökereik felett süpped lábunk alatt a talaj, célszerű kitermelni. Ugyanis azok gyökérzete már gyengébb, s egy következő nagy szél könnyen kiboríthatja őket.
Az erdőben csoportosan álló, élő fák gyökérzete nagy szélben is jól tartja e fákat. A széleken állóké a legerősebb, hiszen ezek vannak legjobban kitéve a szeleknek. Ezek védik is a beljebb levőket. Az erdőben élő fák viharos szélben olyan helyek szomszédságában dőlnek ki, ahol kivágták az erdőt. Az ilyen helyen fújó viharos szél, főleg ha a talaj nagyon nedves, könnyen boríthat ki fákat. Ez történt most is, főleg a fenyvesekben. A kidőlt fák egy része az utakra zuhant. Az erdészeti dolgozók először a forgalmasabb utakon levőket távolították el, a többire pedig később kerül sor.
Szerencsére településünkön személyi sérülés nem történt a szokatlanul erős, március közepi szélvihar következtében.
Sági Ferenc