Gazda állás

A hölgyek is helytálltak – Sakk is volt a kőszegi ostromon

2016. szeptember 13.
Témakör: Sport | Település: Bük, Kőszeg, Csepreg

Jubilált, hiszen tizedik alkalommal rendezték meg az Ostrom Kupa sakkversenyt Kőszegen.

A viadal hétfordulós, úgynevezett svájci rendszerben zajlott, kétszer 15 perc plusz 5 másodperc bónusz idővel rendezték. Összesen 18-an versengtek két megyéből. Győr-Moson-Sopronból Lövőről és Fertőszentmiklósról jöttek, Vas megyéből büki, kőszegi és szombathelyi versenyzők játszottak.
A sakk-ostrom végső győztese az Arborétum színeiben szerepelt Szalay István lett 6 ponttal. A második helyet csapattársa, Foki Róbert szerezte meg 5,5 ponttal. A harmadik hely az Aranykorúak SE sakkozójáé, Petneházy Istváné lett, aki 5 pontot ért el.
Három különdíjast is elismertek a jubileumi sakkversenyen. A legjobb senior versenyző a Büki TK színeiben szerepelt Néveri Tibor lett, a legjobb női versenyző pedig a Lövő SE-t erősítő Balogh Anett. A férfiak „felköthetik a sakk-készleteiket", hiszen a torna legjobb ifjúsági versenyzője a gyengébbik nem képviselő, a Sportiskolát képviselő Varga Gréta lett.