I. Bükfürdő-Csepreg Félmaraton

2018. június 20. | Szerző: yde
Témakör: Sport | Település: Bük, Csepreg

Nagyon jó hangulatban zajlott a félmaraton, ahol 240 fő nevező volt, ebből 114 fő egyéni 21km-es távon állt rajthoz.

A legfiatalabb egyéni 21 km-en induló 15 éves volt. A 21 km -es táv abszolút győztese az osztrák nemzetiségű Filz Günter volt, aki a Therme Lutzmannsburgot képviselte, a hölgyek között pedig Szolyák Melinda bizonyult a távon a legjobbnak. A versenyen a magyar futók mellett osztrák futók és török futó is megmérette magát. A 9 km-es távot a férfiak között Fábrics Gábor, a nők között Edelényi-Hancz Eszter nyerte. A váltó kategóriát a férfi csapatok között a Szuper Family a nők között a Spuri nyerte. A verseny rendezői, azaz a Büki Gyógyfürdő Zrt., a Büki Művelődési és Sportközpont, Könyvtár, valamint Csepreg Város Önkormányzata a nevezési díjakból befolyt összegből, ami 1,4 millió forint volt, a büki „Együtt Ábel Egészségéért Alapítvány"-t és a „Csepregi Óvodásokért Alapítvány"-t támogatták. A családi kerékpártúra és a gyerekfutás is remek hangulatban telt, és az esti koncerten is remek volt a hangulat. Támogatók nélkül sem jöhetett volna létre ez az esemény, így köszönet illeti a Nestlét, az Intersport Szombathelyt, az Oriflamet.